تبلیغات

 گفتنی است طبق گزارش رسمی و دولتی در کشور انگلیس، در یک سال بیش از ۱۵۰.۰۰۰ مورد مرگ‌ومیر زیر ۷۵ سال فقط ناشی از همان ۵ دلیل عمده مرگ‌ومیر زودرس یعنی سرطان، بیماری قلبی، سکته مغزی، بیماری ریه و بیماری کبد بوده است. همچنین به گفته دپارتمان سلامت انگلستان، حدود دوسوم این تعداد، به‌طور کامل قابل‌ پیشگیری بوده است. مطابق گفته‌های مرکز تحقیق سرطان انگلستان، سبک زندگی ناسالم ریشه‌ی اصلی یک‌سوم از موارد ابتلا به سرطان است. سیگار کشیدن تقریباً دلیل تمامی موارد ابتلا به سرطان ریه است. رژیم غذایی ناسالم با سرطان روده، سرطان پانکراس و سرطان مری در ارتباط است و همچنین نوشیدن زیاد الکل نیز منجر به بروز سرطان سینه می‌شود.

بنابراین لازم است سعی کنید:

* علائم مهم و کلیدی سرطان‌های اصلی و فراگیر را بشناسید.

* آزمایش‌های غربالگری سرطان را به‌منظور تشخیص و درمان این بیماری جدی بگیرید.

* اگر سبک زندگی ناسالمی دارید، به‌منظور کاهش ریسک ابتلا به سرطان، سعی در تغییر آن داشته باشید. 

پیشگیری از بیماری‌های قلبی

کارشناسان معتقدند که اغلب موارد مرگ زودهنگام ناشی از بیماری‌های قلبی، قابل‌پیشگیری هستند. سیگار کشیدن، اضافه‌وزن داشتن، فشارخون بالا، کلسترول بالا، نوشیدن الکل و عدم فعالیت بدنی ازجمله عوامل ریسک در این زمینه هستند.

بنابراین لازم است:

* اگر بالای ۴۰ سال هستید، به‌صورت دوره‌ای مواردی مانند فشارخون، کلسترول و سایر موارد مرتبط با بیماری قلبی را با یک پزشک عمومی کنترل کنید.

* به یاد داشته باشید که فعالیت بدنی تا ۳۰ درصد از احتمال حمله قلبی را کاهش می‌دهد. بنابراین حتماً فعالیت بدنی به‌ویژه تمرینات ایروبیکی مانند پیاده‌روی، شنا و دوچرخه‌سواری را در برنامه زندگی خود داشته باشید. 

* حمل وزن زیاد باعث فشار آمدن زیاد به قلب خواهد بود. بنابراین سعی کنید وزن خود را کاهش دهید و در حالت ایده‌آل حفظ کنید.

خطر سکته مغزی را کاهش دهید

فشارخون بالا دلیل اصلی سکته مغزی است.  تقریباً از هر ۳ نفر در انگلستان یک نفر دچار فشارخون بالا است و به گفته بنیاد قلب بریتانیا، حدود نیمی از این تعداد هیچ‌گونه درمانی برای فشارخون بالای خود انجام نمی‌دهند.

بنابراین برای کاهش خطر وقوع دو مورد زیر پیشنهاد می‌شود:

* علائم سکته مغزی را بشناسیم و نسبت به وقوع این علائم هوشیار باشیم.

* یکی از بهترین راه‌ها برای کاهش فشارخون بالا، کاهش مصرف نمک است.

تقریباً می‌توان گفت بیماری مزمن انسدادی ریه به‌طور کامل قابل‌پیشگیری است. لازم به ذکر است که اغلب موارد ابتلا به این بیماری (حدود ۸۵ درصد از آن) ناشی از سیگار کشیدن است. ۱۵ درصد باقیمانده از موارد ابتلا به این بیماری هم ناشی از در معرض دود، مواد شیمیایی و گردوغبار قرار گرفتن است. البته در برخی موارد نادر نیز این بیماری ناشی از یک شرایط ژنتیکی به نام کمبود آلفا-۱ آنتی‌تریپسین می‌شود.

برای پیشگیری از بیماری مزمن انسدادی ریه نیز پیشنهاد می‌شود:

* اگر سیگاری هستید و یا از سایر مواد دخانی استفاده می‌کنید، آن‌ها را ترک کنید.

* سعی کنید در معرض آلودگی قرار نگیرید.

ریسک بیماری کبد را کاهش دهید

بیماری کبد یکی از بیماری‌های رو به افزایش در دهه گذشته است. وقوع بیماری کبد تقریباً بدون علائم و در سکوت رخ می‌دهد و بسیاری از افرادی که دچار این بیماری می‌شوند تا زمانی که این بیماری به نارسایی کبد منجر نشود هیچ‌گونه علائم خاصی مشاهده نخواهند کرد و در واقع زمانی متوجه بیماری خود خواهند شد که دچار نارسایی کبد شده و زمان از دست‌ رفته باشد.

۳ عامل اصلی بیماری کبد شامل نوشیدن الکل، اضافه‌وزن و هپاتیت ویروسی (التهاب کبد) است. به‌منظور پیشگیری از بیماری کبد نیز لازم است:

* الکل مصرف نشود.

* وزن خود را کنترل کنید و از داشتن اضافه‌وزن اجتناب کنید. برای اطلاع از وزن سالم مرتبط با خود می‌توانید با پزشک صحبت کنید.

* و همچنین اگر در معرض خطر عفونت قرار دارید، از واکسن هپاتیت B استفاده کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

 

درباره ما

ما در " سرچشمه هنر" مصمم هستیم با بهره مندی از تفکر، خلاقیت و هنر و با رعایت اصول انسانی انصاف، صداقت، امانتداری و تعهد و با در نظر گرفتن صرفه و صلاح اقتصادی دو جانبه، یاریگر شما در انجام پروژه های تبلیغاتی باشیم.

برخی از مشتریان

 

اطلاعات تماس

آدرس : آدرس خیابان مطهری، خیابان میرزای شیرازی، خیابان بیستم، پلاک 2، واحد 1
تلفن تماس:    88939577      و     88936184   
تلفن همراه:  09123016430
نمابر : 89789603           تلگرام: 09030396673