پوستر تبلیغاتی

شرق: پوستری برای تبلیغ یک شرکت بیمه‌گر در یک شهرستان دور طراحی و چاپ شده که تصویر دو مرد را کنار همدیگر نشان می‌دهد، اولی جوان است و کراوات‌زده و گرافیست خواسته نشان دهد با داشتن یک بیمه خوب، اوضاع‌واحوالش به‌کام است. دومی اما پیرمردی است با عینک دودی و دستی بر زیر چانه، یعنی که چون بیمه‌ای نداشته، حالا وضع زندگی‌اش خراب و داغان شده.
پیرمردی که در تصویر است، عباس کیارستمی است، یکی از برجسته‌ترین کارگردانان سینمای ایران، که گرافیست این پوستر تبلیغاتی از روی یک اشتباه سهوی او را به‌عنوان یک پیرمرد بدون بیمه معرفی کرده.
این پوستر فارغ از بحث کپی‌رایت حاوی پیام‌های دیگری هم هست. احتمالا انتشار این پوستر باعث شوخی و خنده کاربران شبکه‌های مجازی شده و به‌زودی هم با یک عذرخواهی کار تمام می‌شود، اما فرهاد توحیدی می‌گوید: «بی‌راه نیست اگر باور کنیم که این اشتباه سهوی، یک هشدار جدی هم هست. جدا از هشدارهای رایج درباره استفاده از عکس‌های گوگل‌شده در پوسترهای تبلیغاتی و به‌دور از حق محفوظ شکایت چهره‌های سینمایی از این‌گونه سوءرفتارهای حرفه‌ای، به نظرم این پوستر هشداری است نسبت به آینده بدون بیمه و حمایت هنرمندان و خصوصا اهالی جامعه سینمایی ایران».
موضوع بیمه اما همچنان یکی از دغدغه‌های هنرمندان است که گاهی حسرتشان با دیدن چنین پوسترهایی دوچندان می‌شود. برای نمونه، عزت‌الله انتظامی می‌گوید با وجود آنکه بخش عمده‌ای از اهالی سینما بیمه هستند و دفترچه بیمه دارند اما در واقعیت این بیمه فقط یک ابزار سمبولیک است و نه چیزی بیشتر: «بیمه‌ای که هنرمندان را تحت پوشش قرار داده، چندان به‌دردبخور نیست؛ نه با آن می‌شود ویزیت شد و نه دارو تهیه کرد.


نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

جدیدترین مطالب

 

درباره ما

ما در " سرچشمه هنر" مصمم هستیم با بهره مندی از تفکر، خلاقیت و هنر و با رعایت اصول انسانی انصاف، صداقت، امانتداری و تعهد و با در نظر گرفتن صرفه و صلاح اقتصادی دو جانبه، یاریگر شما در انجام پروژه های تبلیغاتی باشیم.

برخی از مشتریان

 

اطلاعات تماس

آدرس : آدرس خیابان مطهری، خیابان میرزای شیرازی، خیابان بیستم، پلاک 2، واحد 1
تلفن تماس:    88939577      و     88936184   
تلفن همراه:  09123016430
نمابر : 89789603           تلگرام: 09030396673